Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri


kanal42haber.com > SPOR > TFF'DEN KONYASPOR'A AĞIR CEZA...
22 Şubat 2018 Perşembe 17:41

TFF'DEN KONYASPOR'A AĞIR CEZA!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Atiker Konyaspor'a 80 bin lira para cezası ve tribün kapatma cezası verdi.

TFF, Atiker Konyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan maçta taraftarın neden olduğu olaylar gerekçesiyle ceza verdi.

PFDK, Konyaspor'a 80 bin lira para cezası ve tribün kapatma cezası verdi.

İşte verilen ceza:

ATİKER KONYASPOR Kulübünün, 16.02.2018 tarihinde oynanan ATİKER KONYASPOR - BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 52/3. Maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu MARATON ALT B bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada ATİKER KONYASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KULE SİTE KUZEY ALT A,B,C,D,E,F, KULE SİTE KUZEY ÜST D,E,F,G,H,J,K, KONYA ÇİMENTO GÜNEY ALT A,B,C,D,E,F, KONYA ÇİMENTO GÜNEY ÜST A,B,C,D,E,F,G,H,J,K bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verildi.

​Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Talisca'nın Atiker Konyaspor maçında gördüğü sarı kartın iptali için Beşiktaş'ın yaptığı başvuruyu reddetti.

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.