Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > SPOR > SELÇUKLU BELEDİYESPOR'DAN DESTEK...
02 Mayıs 2018 Çarşamba 16:30

SELÇUKLU BELEDİYESPOR'DAN DESTEK ÇAĞRISI

Selçuklu Belediyesi yönetimi, teknik heyet ve oyunculardan Will Daniels ile Nezih Özbakır, play-off maçları öncesinde basınla buluştu. Toplantıda Konyalılardan play-off maçları için destek istendi.

KULÜP BAŞKANI YALÇINKAYA: "SÜPER LİG'E HAZIRIZ"

Kulüp Başkanı Ali Ziya Yalçınkaya basketbolda beklemedikleri bir başarı yakaladıklarını belirterek, "Selçuklu Belediyespor Kulübü olarak 20 branşta 6 binin üzerinde lisanslı sporcuyla faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden biriyiz. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın desteğiyle Selçuklu Belediyesi Basketbol Takımımız, bu sezon Türkiye Basketbol Liginde mücadele ediyor. Başlangıçta ki düşüncemizle vardığımız sonuç oldukça farklı bir yerde. Tabi bundan keyif alıyoruz. Çünkü takımımız oldukça başarılı bir sezon geçirdi ve ligi 4.sırada tamamladı. Başarıda katkısı olan teknik ekip başta olmak üzere sporcularımız ve yöneticilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Bu süreçte Selçuklu Belediyesi Basketbol Takımı şehrin takımı olmaya aday. Şehrin bir futbol takımı var. Konyaspor’u canı gönülden destekliyoruz. Basketbolda da özellikle Play-Off’lar da ki mücadelesiyle birlikte, Süper Lige çıkması halinde şehrin de güçlü bir şekilde temsilcisi olacak. Konya’mız daha önce bir takımla Süper Lig de mücadele etmişti. Yani Konyalı aslında Süper Lige hazır ve alışık. Tabi burada şehrin tüm katmanlarının tüm tarafların desteğini yanımızda görmek istiyoruz. Her geçen gün artan bir izleyici profili var. Özellikle seyircilerimiz gençlerimiz, çocuklarımız ve ailelerden oluşuyor. Bundan da ayrı bir keyif alıyoruz. Sporun çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatında yer almasını arzu ediyoruz. Önümüzde Süper Lig için bir Play-Off serisi var. Süper Lig hedefi sadece Selçuklu Belediyespor Kulübünün imkanlarıyla olacak bir mücadele değil. Şehir burada desteğini verecek ve bu destekle birlikte inşallah Süper Lig de mücadele edeceğiz. Bu takım başlangıçta bu hedefte değildi tabi ama oyucnular ve teknik heyet üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptılar ciddi emek sarf ettiler ve bu süreçle birlikte artık mücadelelerini artırarak bizi Süper Lige taşıyacaklar biz buna inanıyoruz. Tabi oyuncular ve teknik heyetin ekstra gayretiyle bu süreç inşallah Konya’mız için arzu ettiğimiz şekilde sonuçlanacak” ifadelerini kullandı.

BEKİR YARANGÜME: DOĞRU YOLDAYIZ

Önemli bir virajda olduklarını belirten Menajer Bekir Yarangüme, "Çok önemli bir  virajdayız. Şu ana kadar basın ve taraftarın bize önemli destekleri oldu. Bizim için en önemli motivasyon taraftar olacak. Kamuoyunun sürpriz takımı olarak gösteriliyoruz. Play-off’ta işimiz çok daha zor. Tüm takımlar için Süper Lig’e çıkmak geçen yıllardan çok daha zor. Geniş kadrolar burada devreye girecek. Elimizden geleni yapacağız. Kendimize bir çıta koymadık ama başarılı bir sezon geçiriyoruz. İlk hedef Bandırma Kırmızı maçı. Süper Lig’e çıkacak takımın 8 maç kazanması lazım. Doğru yoldayız. Rakibimiz genç oyunculardan kurulu ama enerjileri yüksek ve potansiyelli oyuncular var. Başta belediye başkanımız Uğur İbrahim Altay olmak üzere bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

SERKAN ERDOĞAN: BANDIRMA KIRMIZI'YI İYİ ANALİZ ETTİK

Yönetim tarafından kendileri için çok iyi bir çalışma ortamı oluşturulduğuna dikkat çeken Başantrenör Serkan Erdoğan ise, "Bizler de stres altında olsa buralara gelemezdik. Destek olanlara minnet borçluyuz. Rakibimize saygı durmak zorundayız. Bandırma Kırmızı’nın enerjisi bitmiyor. Ligde de kendi sahamızda kaybettik. İyi hazırlanıyoruz. Rakibi çok iyi analiz ettik. Oyuncular da kafa olarak hazır. Konyalı taraftarları maça davet ediyoruz. Basketbol seyirci ile güzel. Taraftardan rica ediyorum, salonu dolduralım. Seyirci desteği bizim yapacağımız motivasyon konuşmalarından daha etkili. Herkese bir mesaj olur. İlk önce kendi oyuncularımıza bir mesaj olur. Sürprizi daha da ileri taşımak istiyoruz. Bu ortam sağlanırsa ve iyi konsantre olursak neden olmasın diyorum." şeklinde konuştu.

KAPTAN NEZİH ÖZBAKIR: İYİ DURUMDAYIZ

Memleketinin takımında play-off oynayacağı için gururlu olduğunu belirten Kaptan Nezih Özbakır ise şunları söyledi; Geç kurulan bir takım olmamıza rağmen iyi bir organizasyon ve teknik ekip çalışmasıyla buralara kadar geldik. Sezon içinde iniş ve çıkışlar oldu ama her zaman bize destek olundu. Önemli bir süreç başladı. Gerçek yaşam şimdi başlıyor. Hem mental hem de fiziksel olarak iyi durumdayız. Tüm maçlara iyi konsantre olarak en güzel hedefe ulaşmak adına elimizden geleni yapacağız. Memleketimin takımı ile play-off oynayacağım için ayrı bir gururum var.

WİLL DANİELS: SÜPER LİG'E ÇIKABİLİRİZ.

Takımın skorer oyuncusu Will Daniels ise Süper Lig'e çıkabilecek güçte olduklarını belirterek şöyle konuştu; "Süper Lig’e çıkacak potansiyele sahibiz. Ligi iyi bir sırada bitirdik ve iyi iş çıkardık. İyi bir takımız. Play-off’ta da bu çıkışı sürdürmek istiyoruz. Bu hedefi gerçekleştirmek için mücadele edeceğiz. Takımın sayı yükünü sırtlasam da play-off’ta üzerimde bir baskı hissetmiyorum."

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.