Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > GÜNDEM > "BU HADİSE BUGÜNKÜ TÜRKİYE&#...
11 Nisan 2018 Çarşamba 17:08

"BU HADİSE BUGÜNKÜ TÜRKİYE'NİN FOTOĞRAFI GİBİ"

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Osmangazi Üniversitesi'nde 4 öğretim görevlisinin öldürülmesi hakkında, "Aslında bu hadise bugünkü Türkiye'nin fotoğrafı gibi" dedi

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ndeki silahlı saldırıda 4 kişinin hayatını kaybettiğini, saldırının ardından onlarca soru işaretinin ortaya çıktığını anlatan Karamollaoğlu, "Aslında bu hadise bugünkü Türkiye'nin fotoğrafı gibi. Bu hadisenin bir olağanüstü hal travması olduğu kanaatindeyiz. FETÖ İle mücadelenin psikolojik ve sosyal yönü gözardı edilmiştir ve hala edilmektedir. Bu mücadelenin oluşturduğu toplumsal ve bireysel tahribat dikkate alınmamaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde Afganistan'da ABD destekli hava kuvvetlerinin hafızlık eğitimi gören çocukları bombaladığını, 100'e yakın çocuğun hayatını kaybettiğini anımsatan Karamollaoğlu, bir insanlık dramının yaşandığı Doğu Guta'da da çoğunluğu kadın ve çocuklardan 78 sivilin yaşamını yitirdiğini ifade etti.

Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yaralılar şifa dileyen Karamollaoğlu, "Bu saldırılar insanlık suçudur. Bunu yapanlar cezasını çekmelidir. Saldırıyı planlayanlar ve gerçekleştirenler açığa çıkarılmalı, yargılanmalıdır" diye konuştu. 

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ndeki (BMGK) görüşmelerin trajikomik bir hal aldığını belirten Karamollaoğlu, saldırıların durması için kimsenin bir çabanın içine girmediğine dikkati çekti. 

Karamollaoğlu, milletin bir umut ışığı aradığını, kendilerine sürekli "İttifak yapacak mısınız?" sorusunun yöneltildiğini ifade etti.

İttifak yapacaklarını her zaman söylediklerini vurgulayan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Biz şu anda fitreye muhtaç hale gelen en az 6 milyon asgari ücretli ile ittifak yapacağız. Geçimini sağlayamayan memur ve emekli ile ittifak yağacağız. Tarlasını ektiği zaman aldığı ürünle borcunu ödeyemediği için tarlasını ekemeyen çiftçiyle, devletle rekabet içinde giren besiciyle, borcunu ödeyemeyen esnaf ile yapacağız. Biz bu millet ile ittifak yapacağız. Devlet kapısında iş bulurum diyen bekleyen yüzbinler değil milyonlarca genç ile ittifak yapacağız. Suçsuz olduğu halde aylarca hapishanelerde tutulan ByLock mağdurlarıyla, taşeron işçilerle ittifak yapacağız. Milletimizle ittifak yapacağız. Bu ittifakın somutlaşma noktası ancak seçim sathı mailine girildiği zaman meydana gelir"

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞME

Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yapacağı görüşmede ittifakın gündeme gelip gelmeyeceğine ilişkin soru üzerine, "Sayın Kılıçdaroğlu ve Akşener'e yapacağım ziyaretin temelinde yaptıkları kongreler var. Biz görüşmeler yapacağız ama nasıl bir ittifak kuracağız, kuracak mıyız bu konuda olmayacak." dedi. 

ANKET ÇALIŞMALARI

Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisinin anket yaptırıp yaptırmadığına ilişkin soruya ise "Anketler yapmaya yeni başlıyoruz. Anket firmaları ile irtibatımız var. Bize raporlar geliyor, gelişmeleri görüyoruz. Bu bizi ümitlendiriyor." cevabını verdi. 

 

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.