Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > SPOR > Konyaspor'da hedef üçte üç...
02 Mayıs 2018 Çarşamba 19:09

Konyaspor'da hedef üçte üç

Bursaspor maçının ilk yarısında sergilenen futbolun geldikleri günden bu yana takımın oynadığı en kötü futbol olduğunu belirten Atiker Konyaspor teknik direktörü Sergen Yalçın, K.Karabükspor maçıyla başlayacak dönemde kalan 3 maça da kazanmak için çıkacak

Atiker Konyaspor teknik direktörü Sergen Yalçın antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Deneyimli teknik adam “Bursaspor maçı çok istediğimiz gibi olmadı. Özellikle başlangıç” derken sözlerine şöyle devam etti: “7 maçtır buradayım. İlk defa bir müsabakaya bu kadar kötü bir başlangıç yaptık. Yani bomboş bir 45 dakika oynadık. Öncelikle tabii bu tarafı bizim için çok problemli oldu. Rakip 90 dakika oynadı, biz ise 45 dakika oynadık gibi bir görüntü oldu bizim gözümüzde ama sezonda bu tür maçlar oluyor. Bir avantaj yakalayabilirdik aslında ama o avantajımızı kaybettik. Yakalayamadık daha doğrusu. Ama şu anda son 3 haftaya baktığımız zaman tabii final maçlarını oynayacağız artık. Kazanmak zorundayız. Özellikle Karabük deplasmanı bu hafta bizim için çok önemli. Orayı kazanıp, ondan sonra Göztepe maçı bizim için ondan daha önemli bir maç gibi gözüküyor. Yani hazırlanacağız, bu haftaki maçı kazanmak için elimizden gelen mücadeleyi sahada gösterip, ondan sonra yolumuza devam edeceğiz. Çünkü artık kredi haftaları bitti. Önümüzde çok zaman kalmadı ligin bitmesine. O yüzden iyi hazırlanıp iyi konsantre olup maçları kazanmak istiyoruz. Zaten takım konsantre, iyi durumda. Lig içerisinde bu tür maçlar oluyor tabii. Bu sezon içerisinde olsa çok problem değil ama final haftalarında tabii üzüldük. Çünkü son 5 maçtır çok iyi gidiyorduk. Bu tür maçlar da futbolda maalesef var. Bunların önüne geçemiyoruz. Bundan sonraki süreç bizim için çok önemli. Kalan 3 haftayı en iyi şekilde bitirip tek arzumuz Atiker Konyaspor’un bu ligde kalması…”

KARABÜKSPOR ELİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPIYOR

Rakibimizin ligde düşmesine rağmen maçlarda ellerinden gelenin en iyisini yaptığını da sözlerine ekleyen Sergen Yalçın, “Karabükspor maçıyla ilgili bir rehavet korkumuz yok. Biz takım olarak nerede olduğumuzun ve ne yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Karabükspor alt lige düşmüş bir ekip ama sonuçta onlar da çıkıp onurlu bir şekilde ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar ki bunu maçlarda görüyoruz. Biz de ful konsantre gideceğiz oradaki maça. Çıkacağız, elimizden gelenin en iyisini yapıp ihtiyacımız olan galibiyeti almak için her türlü çabayı sarf edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bir defa kesinlikle hafife alma gibi bir durum söz konusu olamaz.  Hele böyle bir durumda hiç olamaz. O yüzden iyi hazırlanıp Cumartesi günü konsantre hazır bir şekilde çıkıp, kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz” şeklinde görüş belirtti.

KALAN MAÇLARI KAZANMAK ZORUNDAYIZ

Bir basın mensubunun ‘Kalan haftalarda alınacak 2 galibiyet sizce ligde kalmak için yeterli olacak mı?’ sorusuna Hocamız Sergen Yalçın, “Önümüzde iki tane final maçı var ve biz  tamamen ona konsantreyiz. Yani yeterli olabilir, öyle bir ihtimal var. Çünkü herkes birbiriyle oynayacak bu süre zarfında. Ama olmayabilir de. Bu oyun enteresan bir oyun. Her türlü sonuç çıkabilir. Yeterli olup olmaması çok problem değil bizim için. Çünkü biz zaten oynadığımız kalan üç maçı da kazanmak zorundayız. Yani biz ona konsantreyiz. Karabükspor maçı da bunlardan bir tanesi, Göztepe de öyle. Fenerbahçe maçı var o da öyle. Bizim için çok fazla bir değişkenlik yaratmıyor. Oynadığımız her müsabakayı kazanmak zorundayız. Özellikle önümüzdeki iki tanesini zaten kazanmak zorundayız eğer kümede kalmak istiyorsak” cevabını verdi.

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.