Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > GÜNDEM > KONYA'DA 15 YILLIK CİNAYET ÇÖZ...
12 Nisan 2018 Perşembe 12:18

KONYA'DA 15 YILLIK CİNAYET ÇÖZÜLDÜ

Konya'da bir toptancının 2003 yılında mont ipiyle boğularak öldürülmesine ilişkin soruşturmada gözaltına alınan, o dönem aile şirketleri bulunan 3 zanlıdan 2'si tutuklandı Kaynak: Konya'da 15 yıllık cinayet çözüldü.

Olay, 08 Şubat 2003’te Selçuklu İlçesi Sille Ak Mahalle Hakça Sokak'ta yaşanmıştı. 29 yaşındaki Sezai Çakar, boş bir arazide baş ile ayak kısımlarına çuval geçirilmiş ve iple boğulmuş halde bulunmuş, olay yerinde ve çevresinde yapılan incelemelerde hiçbir delile rastlanamamıştı. Delil yetersizliğinden dosya faili meçhul olarak raflara kaldırılmıştı. 

Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 2018 yılının başında dosyayı tozlu raflardan tekrardan indirdi ve gözden geçirdi.Ekipler, ilk olarak toptan şeker satımı ticareti yapan Sezai Çakar’ın iş yaptığı esnafları araştırmaya başladı. Araştırmalar sonrasında lokum üretim şirketleri olan 66 yaşındaki Hazmi D, 61 yaşındaki kardeşi Recep D. ve 41 yaşındaki oğlu Celalettin D’nin piyasaya borçlu olduklarını öğrendi. Ekipler, Kurban Bayramı öncesi şirketin elinde bulunan lokumları Recep D’nin Bursa’ya satmak için gittiğini, olay tarihinde Bursa 155 ihbar hattını 5 kez aradığını, ayrıca oğlu Celalettin ve kardeşi Hazmi D’nin çok sayıda telefon görüşmesi olduğunu belirledi.

Delilleri takip eden ekipler, olay tarihinden sonra şirketin lokum dağıtmak için kullandığı aracı şüphelilerin hurdaya ayırıp parça parça sattıkları ve şirketlerinin batması üzerine Bursa’ya oradan da Rusya’ya gittiklerini 1 buçuk yıl sonra da tekrar ülkeye döndüklerini tespit etti. Delillerin tamamlanmasının ardından ekipler, Hazmi D., Recep D. ve Celalettin D’yi gözaltına aldı.

SUÇLARINI İTİRAF ETTİLER

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde sorgulanan 3 şüpheliden Recep D. serbest bırakılırken, Hazmi D. ve yeğeni Celalettin D. suçlarını itiraf etti. Şüphelilerin ifadelerinde, olay günü Sezai Çakar’ın dükkânına gittiklerini, borçları olduğundan dolayı veresiye şeker istediklerini, vermeyince de tartıştıklarını, ardından dövdüklerini, bayılınca iple boğarak öldürdüklerini, ardından da şeker çuvalları ile bağlayarak boş bir araziye attıklarını söylediği iddia edildi. 

İşlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen Hazmi D. ve yeğeni Celalettin D. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

 

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.