Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > DÜNYA > Endonezya'da 188 kişiyi taşıyan...
29 Ekim 2018 Pazartesi 12:20

Endonezya'da 188 kişiyi taşıyan yolcu uçağı düştü!

Endonezya'da Jakarta - Sumatra seferini yapan Boeing 737 tipi yolcu uçağı denize düştü. Uçakta 188 kişinin bulunduğu açıklandı.

Endonezya'da yolcu uçağı düştü. Jakarta - Sumatra seferini yapan Boeing 737 tipi yolcu uçağı kalkışından 13 dakika sonra denize düştü.

Ulusal Arama ve Kurtarma Kurumu (BASARNAS), Lion Havayollarına ait Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağının Endonezya'nın başkenti Jakarta'dan Sumatra Adası'ndaki Pangkal Pinang kentine gitmek üzere kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra denize düştüğünü açıkladı.

Yerel saat ile 06:20'de kalkış yapan uçak ile 06:33'te radar bağlantısının kesildiği ve uçağın düştüğü bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildiği belirtildi.

Endonezya Ulaştırma Bakanlığı da, uçakta 181'i yolcu ve 7'si mürettebat olmak üzere toplam 188 kişinin bulunduğu bilgisini paylaştı. Endonezya'nın Afet Yönetimi Müdürlüğü Başkanı Sutopo Purwo Nugroho, Twitter'dan paylaştığı videoda arama kurtarma çalışmalarının yürütüldüğünü ve uçağa parçaların denizde bulunduğunu aktardı.

Uçağın düştüğü bölge bulundu, enkazdan bazı parçalara ulaşıldı.

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.