Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri


kanal42haber.com > GÜNDEM > DÜŞEN UÇAĞIN KONYALI PİLOTU HAYAT...
12 Mart 2018 Pazartesi 08:46

DÜŞEN UÇAĞIN KONYALI PİLOTU HAYATINI KAYBETTİ

İran'da düşen Başaran Holding'e ait jetin pilotlarının kimlikleri belli oldu. Düşen uçağın kaptan pilotunun, Türk Hava Kuvvetleri'nin ilk kadın pilotlarından biri olan Konyalı Melike Kuvvet olduğu öğrenildi.

İran'da düşen Türk jetinin pilotunun Türk Hava Kuvvetleri'nin ilk kadın pilotlarından olan Konyalı isim Melike Kuvvet olduğu öğrenildi.

Hava Kuvvetleri'nin ilk kadın pilotlarından biri olan Melike Kuvvet'in mecburi hizmetinin ardından özel sektöre geçtiği ve bir süredir de Başaran Holding'in uçağında görev yaptığı belirtildi.

Geçtiğimiz cuma gününün (9 Mart) Melike Kuvvet'in doğum günü olduğu öğrenildi. 

İkinci Pilot ise Beril Gebeş'ti. Yıllar önce ithalat-ihracat işiyle uğraşırken uçuş okulunu bitirip pilot lisansını alan ve Türk Hava Yolları'nda  görev yapan Gebeş, daha sonra istifa edip Başaran Holding'e geçti. Beril Gebeş'nin babası Vecahat Gebeş de Türk Hava Yolları'nda kaptan pilot olarak görev yapıyor.

Düşen Türk jetindeki pilotun kuleyle son konuşması

Uçak kalktıktan bir süre sonra tırmanmayı henüz tamamlamadan pilotunun kule ile temasa geçerek, "Alçalma talep ediyorum" dediği kaydedildi.

Pilotun bu talebinden sonra uçakla irtibatın tamamen kesildiği, pilotun bu talebi sonrası uçakta teknik bir arıza ya da kuş çarpması ihtimalleri gündeme geldi.

 

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.