Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > GÜNDEM > DOLAR – EURO TARİHİ ZİRVESİNİ Y...
11 Nisan 2018 Çarşamba 13:58

DOLAR – EURO TARİHİ ZİRVESİNİ YENİLEDİ

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada dolar 4,15'i, euro da 5,143'ü aşarak tarihi zirvesini yeniledi.

Dolar ve euroda yeni zirveler görüldü.

Bankalararası piyasada dolar/TL bu sabah 4,1550 ile tüm zamanların en yükseğine çıktı. Dolar halen 4,13-4,14 seviyesinde işlem görüyor.

Euro/TL de 5,1435 ile tarihi zirvesini yeniledi. Kur 5,11'in üzerinde hareket ediyor. 

Yüzde 50 dolar, yüzde 50 eurodan oluşan döviz sepeti de 4,6492 ile rekorunu tazeledi.

Artan jeopolitik riskler, ABD yaptırımları sonrası Rus piyasalarında yaşanan sert kayıplar ve kendi iç riskleri nedeniyle TL dolar ve euro karşısında tarihi düşük seviyeleri görüyor.

Suriye'de kimyasal silah kullanımı iddialarına ABD'nin tepki vereceğini açıklamasının askeri hareketlilik yaratacağı öngörülerinin jeopolitik endişeleri tetiklemesi ve ABD yaptırımları sonrası Rusya piyasalarında yaşanan sert kayıplara paralel ve kendi iç riskleri nedeniyle dolar/TL tarihi zirvesini yeniledi.

Küresel satış baskısının yanında yüksek cari açık ve yüksek enflasyona ilişkin endişelerle Türkiye piyasaları satış baskısından daha da kuvvetli etkileniyor.

Uzmanlar, bugün ABD'de enflasyon başta olmak üzere yoğun veri akışı ile ABD Merkez Bankası toplantı tutanaklarının takip edileceğini belirtti.

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.