Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > GÜNDEM > CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TÜRKİYE'...
11 Mayıs 2018 Cuma 11:42

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TÜRKİYE'YE DEMOKRASİDE SINIF ATLATTIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları Kongresi'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Gençlerimizden aldığımız güçle Türkiye'ye demokrasi, hak ve özgürlüklerde sınıf atlattık. Reform üzerine reform yaptık. Her alanda tarihi yatırımlara imza attık. Gençlerimizden aldığımız ilhamla 2023 hedeflerimizi ilan ettik. 2053, 2071 vizyonlarımızı kendilerine emanet ettik. Gençler size inanan AK Parti,  sizinle bu yolda yürüyen AK Parti, yarının modern Türkiyesini gençlerle beraber inşa edecek olan yine AK Parti. Gençlerimize inandığımız için seçme ve seçilme yaşını 18'e indirdik. Türkiye'de gençlere bizim kadar güvenen, itimat eden parti yok. AK Parti gençlerin partisidir. AK Parti'yi geleceğe taşıyacak olan gençlerdir. 24 Haziran seçim en çok gençlerin seçimi olacak."

"ÖZGÜRLÜKLER BİZLE GELDİ"

Erdoğan, öncesinde kongrenin düzenlendiği Ankara Spor Salonu önünde toplanan halka seslendi. "Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Hak ve özgürlükler bizle geldi" diyen Erdoğan, özetle şunları kaydetti:

"Benim başörtülü kızlarımın elinden üniversiteye gitme hakkını aldınız. Demokrasi, özgürlük diyorlar. Şu anda başörtülü olanlar her yerde çalışma hakkına sahip mi? Şurada başı açık başı örtülü kızlarım bir arada oluyor mu? Ne oldu, bu ülke yıkıldı mı? Bunlar kardeş. Biz kardeşi kardeşle barıştırdık. Birileri ülkemizde bölücülük yaptı. Bunlar bir de parti kurarak tehditlerle maalesef benim Kürt kardeşlerimi sömürdüler. Çukurlar açtılar. Güneydoğu Anadolu'yu atık su kanalları gibi böldüler, parçaladılar. Onlara gereken dersi verdik mi? İnlerine gireceğiz dedim, girdik mi? Sonunda şu anda kaçacak delik arıyorlar mı? Bu milletin huzuruna kastedenlere biz buraları zindan ederiz." 

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.