Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri


kanal42haber.com > YEREL > BÜSAN’DAN AFRİN’E DESTEK...
13 Şubat 2018 Salı 16:59

BÜSAN’DAN AFRİN’E DESTEK

BÜSAN Sanayicileri Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından düzenlenen "Zeytin Dalı Harekatı"na maddi-manevi desteğini sürdürüyor.

Büsan Sanayi, kış ayında kan stoklarının azalması ve harekat bölgesine kan sevkiyatı yapılması üzerine Ocak ayı içerisinde Türk Kızılayı ile “MEHMETÇİK SANA KANIM FEDA” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledi ve en fazla kan veren sanayi oldu.


Sanayiciler yine Kızılay’ın Afrin’e gönderilmek üzere “ACİL İHTİYAÇ” çağrısına cevap vererek, Büsan BÜSSİAD Derneği öncülüğünde, BATTANİYE 1000 Adet, SU 0,5 Litre 58.464 Adet, KONSERVE 11.080 Adet, Besleyici özelliği bulunan KONYA YAĞLI GEVREK 2.880 Paket, BEBE GIDASI 400 Paket, ANA GIDA KOLİSİ 200 paket olmak üzere 74.024 adet 3 tır malzeme dualarla yola çıktı. 


Büsan Özel Organize Sanayi ve BÜSSİAD Büsan Sanayici İşadamları Derneği Başkanı İbrahim Azman, "Tüm dünya bölgeye binlerce TIR silah gönderirken, biz on binlerce TIR ekmek gönderiyoruz" dedi. 


Azman, "Öncelikle ŞEHİTLERİMİZ Rahmet GAZİLERİMİZE acil şifalar, ailelerine ve ülkemize başsağlığı dilerim. Ülkemizin birliğini ve güvenliğini tehdit eden terör örgütlerini tümünü lanetliyoruz. Teröristlerin sınırımızdan temizlenmesine yönelik olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e düzenlenen "Zeytin Dalı Harekatı"na maddi manevi desteğimiz tamdır. Devletimizin ve Kahraman Askerimizin Polislerimizin Milletimizin yanındayız, Malımız da, Kanımız da, Canımız da bu vatana helaldir.
Suriye, Irak’ta PKK terör örgütünün farklı isimlerle türediği PYD/YPG, Ortadoğu’da varlığını sürdüren ülkemiz sınırlarına dayanıp tehdit eden DEAŞ ve belli amaçlara hizmet eden FETÖ gibi taşeron örgütlerin ülkemize yönelik hain planlarına asla ulaşamayacaktır. Devletimiz, içerideki hainlerle mücadele ederken, terör örgütleri ülkemiz sınırlarını ve vatandaşlarımızın güvenliğini tehdit eder hale gelinmiş, devletimizin ve Aziz milletimizin sabrını taşırmıştır. Artık müttefik görünenler, yanımızda olduğunu söyleyen sahte dostlara da bilsinler ki, onlara ALLAH’ın da bir hesabı gazabı vardır. Bilsinler ki Türkiye hiçbir terör örgütüne aman vermeyecektir. Bu şehitlerin, yetimlerin, mazlumların hesabı sorulacaktır.


Dualarımız güvenlik güçlerimiz, askerlerimiz ve peygamber ocağının yüreği iman dolu kahraman Mehmetçiğini içindir. Yüce Allah’a ettiğimiz dualar devletimizi muzaffer kılacak, zalime fırsat vermeyecektir. Dost düşman bu milletin gücünü görecektir. ALLAH Mehmetçiklerimizle berberdir. 
Allah ordumuzu muzaffer eylesin.” dedi.

 

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.