Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > GÜNDEM > BİR MİLYONU AŞKIN BYLOCK KONUŞMASI...
13 Eylül 2017 Çarşamba 11:04

BİR MİLYONU AŞKIN BYLOCK KONUŞMASI KRİPTOLANMIŞ

Üst düzey FETÖ’cülerin talimatlarını içeren bir milyonu aşkın ByLock yazışmasının kriptolandığı belirlendi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası tüm Türkiye’de başlayan ByLock operasyonları tüm hızıyla sürerken, mesaj içeriklerinin de çözümü devam ediyor.

Örgütün kripto haberleşme programı ByLock’u kullanan 102 bin kişilik listelerin gönderildiği savcılıklar, çoğunluğu kamu kurumlarında çalışan örgüt üyelerine yönelik soruşturmaları derinleştiriyor.

İçerikleri tespit edilemeyen mesajlar Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da FETÖ soruşturmaları için en önemli delillerden biri sayılan ByLock ile ilgili ayrı bir soruşturma başlattı.

Soruşturma dosyasına bugüne kadar deşifre edilen 18 milyon mesajın içeriği konuldu. MİT ile koordineli olarak yürütülen soruşturmada, konuşma içerikleri tespit edilemeyen mesajlarla ilgili de önemli bir ayrıntıya ulaşıldı.

Kritik talimatlara kripto tedbiri ByLock’tan yapılan bir milyonu aşkın mesajın henüz çözülemediği tespit edildi. Örgütün, kritik talimatları içeren mesajları, program içerisinde kriptoladığı belirlendi. Söz konusu mesajların da örgütün üst düzey yöneticileri tarafından paylaşıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Özel ekip oluşturuldu

Kriptolu bir milyonu aşkın mesajın çözümlenebilmesi için özel bir ekibin oluşturulduğu öğrenildi. Mesajların çözümlenmesi durumunda örgütün kritik talimatları da deşifre edilecek.

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.