Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > GÜNDEM > BAŞBAKAN YILDIRIM: DOĞRU KARARI BİR...
12 Ocak 2018 Cuma 14:29

BAŞBAKAN YILDIRIM: DOĞRU KARARI BİRİNCİ DERECE MAHKEME VERİR

SON DAKİKA HABERİ: Başbakan Yıldırım AYM'nin Altan ve Alpay için tahliye kararıyla ilgili olarak, "Doğru kararı verecek olan birinci derece mahkemedir. Nöbetçi mahkemenin kararı yeterli değildir."

Son dakika haberi! 

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Başbakan Yıldırım, AYM'nin Mehmet Altan ve Şahin Alpay için tahliye kararıyla ilgili olarak, "Beğeniriz beğenmeyiz. Bunun incelenmesi değerlendirmesi ayrı bir şeydir. AYM de değerlendirmesinde birkaç husustaki iddiayı dayanaktan yoksun bulup reddetmiştir. Tutuklanma sebebini yeterli görmeyen bir karar almıştır. Doğru kararı verecek olan birinci derece mahkemedir. Bu davanın görüldüğü mahkeme gerekli kararı verecektir. Nöbetçi mahkemenin kararı yeterli değildir. Asıl mahkeme yetkilidir. AYM'nin gerekçeli kararı beklenmesi istenmiştir. Verilen karar iddianame sürecine kadar olan işlemlerle ilgili. Yerel mahkeme dosya içeriğini ve AYM'nin kararını dikkate alarak hukuka uygun bir karar verecektir. Bu konuda çok daha dikkatli davranmak" dedi.

Başbakan, partilerin kendi amblemleri ile MHP ile ittifaka sıcak baktıklarını belirtti.

"Muhalefet gizli saklı ittifak yapmayan kalkmasın" diyen Yıldırım, "İttifak aleni, açık bir şekilde yapılır" değerlendirmesini yaptı.

ABD'nin Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısına ilişkin soruyu yanıtlayan Yıldırım, "Hem haksızlıktır, hem de ABD-Türkiye ilişkilerine olumlu katkısı olmaz. Ankara ne kadar güvenliyse, Washington o kadar değerli. Küresel teröre karşı daha fazla dayanışma gerekiyor" dedi. 

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.