Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
0
0
0
0
kanal42haber.com > BİLİM & SANAT > Avrupa Projesine 80 Bin Euro Hibe Dest...
24 Temmuz 2017 Pazartesi 16:03

Avrupa Projesine 80 Bin Euro Hibe Desteği

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürülüğü’ne “Avrupa Gönüllü Hizmeti Köprüsü” isimli proje için 80 bin euro AB hibe desteği verildi.


Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın Gençlik Programı Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği çağrısına yönelik olarak Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına sunulmuş olan "Avrupa Gönüllü Hizmeti Köprüsü" isimli 2016-2-TR01-KA105-035721 referans numaralı proje, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe verilmeye hak kazandı. Kabul edilen projede zaman ve ekonomik açıdan dezavantajlı durumda olan gönüllü gençleri yurt dışında yaşayan gönüllüler ile bir araya getirerek küresel vatandaşlık fikrine sahip olmalarını sağlamak amaçlanıyor.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, projenin hedef kitlesi genel olarak dezavantajlı gençler olduğunu ifade ederek, "Proje sonunda bu gençlerin kendilerini sosyal ve kültürel anlamda geliştirmeleri, istihdam edilebilirliklerinin artırılması planlanmaktadır. Kısa vadede uluslararası hareketlilik ve sosyal farkındalık hedefleyen projemiz, uzun vadede gençliğin katılımına katma değer katmasını planlamaktadır" dedi.
Proje kapsamında Polonya, Portekiz, İspanya ve İtalya’da düzenlenecek faaliyetlere gönüllü gençler katılacak.

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.