Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > SAĞLIK > 10 yaşında 165 kilo olan çocuk amel...
08 Haziran 2017 Perşembe 13:13

10 yaşında 165 kilo olan çocuk ameliyat olmazsa ölebilir

İzmir’de yaşıtlarının 5 katı kiloya sahip olan 165,5 kilo ağırlığındaki 10 yaşındaki Nurettin Yamaç'ın, 'Kilo almayı durduramıyorum, ne olur yardım edin. Arkadaşlarım beni artık taşımıyor' diyerek yaptığı çağrı yürekleri burktu.

Kilo alımının durdurulamadığını, tek şansının ameliyat olduğunu belirten Nurettin’in babası ise eğer ameliyat yapılmazsa oğlunu kaybedeceğini belirterek yetkililerden yardım istedi. 

İzmir’in Yeşilyurt ilçesinde yaşayan 10 yaşındaki Nurettin Yamaç, yaşıtlarından 5 kat fazla vücut ağırlığıyla hayatını sürdürmeye çalışıyor. 3 yaşında babasının doktora götürmesi sonucu ‘obezite’ tanısı koyulan minik Nurettin, daha 10 yaşında 165,5 kiloya ulaştı. Sürekli kilo alan ve kilo alımı durdurulamayan küçük Nurettin’in yaptığı diyetler de artık işe yaramıyor. Nurettin’in babası evladının tek kurtuluş yolunun tüp mide ameliyatı olduğunu; ancak ameliyatın yasal olarak 18 yaşından küçüklere yapılmadığı, oğlunu ameliyat olmazsa kaybedeceğini belirterek, yetkililere yardım istedi.

“Ayaklarım artık beni taşımıyor, herkes dalga geçiyor”

Kilolarından dolayı çok zorluklar yaşadığını belirten Nurettin Yamaç, “Gece yatarken nefesim kesiliyor, bazen yürüyemiyorum. Ayaklarım beni artık taşımıyor. Bir de ben öteki çocuklar gibi koşup, eğlenmek istiyorum ama kilomdan dolayı eğlenemiyorum. Arkadaşlarım kilomdan dolayı dalga geçiyorlar, kiloluyum diye beni oyuna katmıyorlar. Yetişkinler de dalga geçiyor ama ben bir şey söyleyemiyorum" dedi.

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.